4 Strings

4 Strings to duet przyjaciół i muzyków. Carlo Resoort i Jan de Vos znają się od 1986 roku. W 1990 roku zainteresowali się muzyką taneczną i od tego momentu zaczęła się ich pasja do produkcji i grania. Wszystkie wolne chwile spędzali w studio.  Z upływem kilku lat poszerzały się nie tylko ich umiejętności, ale także ilość sprzętu muzycznego w ich studio. Dzięki nowym narzędziom i doświadczeniu Carlo i Jan odkryli, w którym kierunku chcą iść w muzycznej karierze. Carlo postanowił pozostać w studiu, a Jan znalazł swoją pasję w miksowaniu i rozpoczął karierę DJ’a.

Po zapoznaniu się z podstawami miksowania, Jan dołączył do programu drive-in-show, w którym grał wszystkie rodzaje muzyki od R & B, Top 40 do Happy Hardcore. Jego umiejętności szybko się polepszyły. W tym czasie zauważył, że jego głównym zainteresowaniem jest jednak muzyka taneczna. Po wygraniu nagrody w konkursie dla DJ-ów, Jan otrzymał swoją rezydencję w jednym z największych klubów Holandii!
Carlo Resoort rozpoczął profesjonalną produkcję muzyki dance w 1994 roku. Wkrótce po swoim pierwszym utworze i po kilku kolejnych utworach dokonał swojego pierwszego wielkiego przełomu: Carlosa „Silmarilla” (wyprodukowany wspólnie z Pietem Bervoetsem). Kilka lat później wypuścił na rynek kolejny hit  „Turn it Around”. Mniej więcej w tym samym czasie powstała nowa wytwórnia „Spinnin Records”. Wkrótce potem Carlo podpisał swój pierwszy kontrakt płytowy i narodziło się 4 Strings.

„Daytime” było pierwszym wydaniem 4 Strings, wspieranym przez Paula van Dika, Judge Jules i Tiësto. Kontynuacją była „Into the Night”, która zyskała jeszcze większe uznanie. Po wokalnej edycji „Take Me Away” utwór stał się międzynarodowym hitem! „Take Me Away” jest wciąż regularnie słuchane na całym świecie w telewizji, radiu, zestawach DJ-owych, reklamach itp. W 2002 roku 4 Strings wygrała Międzynarodową Nagrodę Muzyki Tanecznej za najlepszy utwór progresywny / trance w 2002 roku!
„Diving” i „Let it Rain” były kolejnymi wydaniami, a wkrótce ukazał się debiutancki album „Believe”. Po wydaniu „Summer Sun” rozpoczęła się produkcja kolejnego albumu „Turn It Around”.
W 2005 roku 4 Strings wydali album „Sunrise”, temat numer jeden na festiwalu muzyki tanecznej w Polsce, zwany także Sunrise.


W 2006 roku 4 Strings wystąpiło na najlepszym i największym wydarzeniu trance na świecie „Trance Energy”. W tym roku ukazały się: „Hurricane”, „Mainline”, „Jewel” (z udziałem Tiny Cousins), trzy remiksy „Take Me Away” Purple Haze (Sander van Doorn), Mac Zimms i 4 Strings oraz trzeci album „Mainline„.


W 2007 roku 4 Strings ponownie współpracowali z Tiną Cousins ​​za „Curious”, Catch A Fall (z udziałem Andrei Britton) i „Desire”.

W 2009 roku „Take Me Away” zostało ponownie wydane z remiksami Dave’a Darell’a, Dennisa de Laata i Re-Warda.
W 2010 roku 4 Strings współpracowali z wokalistką Samanthą Fox w filmie „Forever”. Po „Sundown”, wokalna wersja o nazwie „Safe from Harm” (z udziałem Ellie Lawson) była wspierana przez Armin van Buuren, Markusa Schulza, Sandera van Doorn, Andy’ego Moora, Lange i wielu innych!
W 2011 roku ukazało się wydanie Slusnik Luna „Sun 2011 (4 Strings Remix)”. Remiks był ulubionym zestawem Above & Beyond DJ i znalazł się na kompilacji „Anjunabeats Worldwide 03”. 4 Strings wydano „Twilight Mode”, a następnie nowy (Radion 6 Remix) z „Sunrise”.

Początek 2013 roku ponownie postawił 4 Strings w świetle reflektorów z „Out To Nowhere”, „Ready To Fall” (z udziałem Seri) i „This Heart Is Yours” (z udziałem Neeva Kennedy’ego). W tym samym roku wydali ” Lights Out ”, który wspierali Hardwell, Nicky Romero, W & W, Benny Benassi, Nervo, Like Mike i Dimitri Vegas, aby wymienić tylko kilka!


W 2014 roku ukazały się
’Chemistry’, 'Living Colors’, 'Galaxy’, 'Monday’ and a remix for Lange 'We are Lucky People’.

W 2015 roku 4 Strings zadecydowali, że nadszedł czas, aby wypuścić swój największy hit „Take Me Away” zaktualizowany remiks! Utwór był wspierany przez znakomite nazwiska takie jak m.in. Markusa Schulza, Armin van Buuren, Ferry Corsten, Judge Jules, W & W, Cosmic Gate, Lange, Andy Moor, Dimitri Vegas & Like Mike…

W 2016 roku ukazały się ich kolejne utowry: ’Illumina’, 'Emotions Away’ (featuring Carol Lee), 'In Our Hearts’, 'Luna’, 'What Matters Most’ (featuring Fridolijn), Sunset Aftermath i dużo więcej, a w tym czwarty album!

4 Strings to nie tylko ponad przeciętny DJ, jest także artystą estradowym z ponad 25-letnim doświadczeniem. Jan jest bardzo szanowanym DJ-em w dzisiejszym pokoleniu. Tłumy są zachwycone jego odświeżającym i niepowtarzalnym stylem grania muzyki. Jan jest zawsze przygotowany,  nieprzewidywalnymi, jakościowymi utworami, które zarówno ekscytują obecnych fanów, jak i wprowadzają nowych ludzi na scenę. Jest tak dużo dobrej muzyki, a 4 Strings nie chcą ograniczać się do jednego stylu.

 

Trzeba przyznać, że lista hitów stworzonych przez 4 String jest naprawdę długa i imponująca!