Gromee

Gromee to krakowski producent, dj, remixer, autor tekstów i kolekcjoner muzyki. Swoje pasje rozwija w rodzinnym mieście – Krakowie. Odnajduje się doskonale w róznych gatunkach muzyki, nie tylko klubowej. Gromee bardzo ceni sobie brzmienie żywych instrumentów, eksperymentuje z muzyka i współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami i multiinstrumentalistami. Jego sety na żywo to zawsze najlepiej wyselekcjonowana muzyka i dzwięki, które wciągają słuchacza. Gromee już od kilku lat regularnie koncertuje po całej Polsce, a jego sety goszczą w najlepszych klubach i festiwalach w kraju.

Jako producent od kilku lat współpracuje z największymi studiami na świecie, w jego solowym projekcie śpiewał już miedzy innymi Andreas Moe utwór „Gravity” znany z produkcji Tiesto czy Hardwella. Anderz Wrethov utwór „Live Forever” wokalista, producent, multiinstrumentalista znany szerszej publiczności ze swojej solowej twórczosci oraz produkcji dla największych gwiazd konkursu Eurowizji. Utwory te gościły na antenach Polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych.

W 2015 roku premierę miał kolejny singiel artysty utwór „Follow You” który wokalnie wspiera WurlD – amerykański wokalista współpracujący m.in. z Timbalandem. „Follow You” odniosło ogromny sukces w kraju, przez długi okres czasu utwór rozbrzmiewał na antenach największych rozgłośni radiowych w Polsce (RMF FM, RMF MAXXX, Radio Zet, Eska) a teledysk można było zobaczy w wielu muzycznych stacjach telewizyjnych (Eska TV, 4FunTV). Utwór był i nadal jest grany w najlepszych i największych klubach w całej Polsce. „Follow You” odniosło równiez duży sukces poza granicami kraju. Kompozycja była wśród steki najchętniej granych utworów w całej europie i gościło na antenach radiowych miedzy innymi w Dani, Szwecji, Holandii, Czechach, Niemczech, Rosji. W Polsce singiel podbił listy przebojów i dotarł do 11. miejsca AirPlay Chart. W grudniu 2015 roku Związek Producentów Audio Video oraz Sony Music przyznali artyście nagrodę w postaci Złotej Płyty za sprzedaż singla Follow You. Utwór do chwili obecnej jest częstym gościem na antenach radiowych i w stacjach telewizyjnych.

W roku 2016 a dokładnie 1.07.2016 artysta zaprezentował słuchaczom swój kolejny singiel. Utwór „Fearless” to produkcja do której Gromee zaprosił szwedzka wokalistkę May Britt Scheffer. Autorem tekstu w utworze jest Raz Nitzan (współtwórca hitów m.in. Armina van Buurena). Teledysk to utworu powstawał na Malcie. „Fearless” było jednym z najczęściej granych utworów w Polskich stacjach radiowych (utwór do tej pory dotarł najwyżej do 10. miejsca AirPlay Chart Polska). Teledysk do chwili obecnej pojawia się w największych telewizyjnych stacjach muzycznych i radiowych w Polsce. Utwór Fearless otrzymał status Platynowej Płyty i ma już ponad 10 000 000 odtworzeń w serwisie YouTube. Singiel odniósł sukces nie tylko w Polsce, ale i w innych europejskich krajach m.in. w Bułgarii.

W listopadzie 2016 roku odbyła się premiera nowego singla Gromee utworu „Spirit”. Singiel jest utrzymany w klimacie popowo – elektronicznym z charakterystycznymi dla artysty brzmieniami. Swojego głosu w utworze użyczyła szwedzka wokalistka i kompozytorka Mahan Moin, która jest również autorką tekstu w utworze. Teledysk do Spirit został nakręcony na Wyspach Kanaryjskich. Utwór osiągnął ogromny sukces w Polsce! Uplasował się na 1 miejscu Air Play Poland – co oznacza ze była najczęściej granym utworem w Polskich stacjach radiowych.

Gromee już od kilku lat regularnie koncertuje po całej Polsce, a jego sety goszczą w najlepszych klubach i festiwalach w kraju. W 2014 i 2015 roku wystąpił na Sunrise Festival, najpopularniejszym w Centralnej i Wschodniej Europie festiwalu muzyki klubowej. Dzielił scenę z takimi artystami jak: Steve Aoki, Deorro, NERVO, czy R3HAB. W 2015 i 2016 roku artysta zagrał równiez na Life Festival Oświęcim, gdzie zagrał miedzy innymi przez Eltonem Johnem. W kwietniu 2016 roku Gromee zaprezentował się jako support przed koncertem Mariah Carey w Krakowie. Wydarzenie o tyle ważne, iż był to pierwszy koncert artystki w Polsce. Gromee regularnie prezentuje swoje sety w najbardziej popularnych klubach w kraju i za granica. Na koncertach Gromiego publiczność może poczuć się jak w najlepszych klubach Europy i usłyszeć największe światowe hity w starannie wyselekcjonowanych remixach, przy których bawi się publiczność na całym świecie, oraz numery samego artysty.