Matys

Dj Matys – Jacek Matysiok. Tej postaci w polskiej scenie klubowej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.
Muzyka nie była mu nigdy obca. On najmłodszych lat nie robił nic z przypadku. Już w podstawówce wiercił nosem koło imprez szkolnych i klasowych. Zaangażowanie to z czasem przerodziło się w pasję, która ukierunkowała całe jego życie.

Pierwsze kroki w dj’ce stawiał w małych klubach w towarzystwie bardziej doświadczonych przyjaciół. Wytrwałość ta przyczyniła się do obsady rezydentury w klubie ”Galeria”. To w tym miejscu nastąpiła jego największa przemiana. Za sprawą zaproszenia do Polski niemieckiego producenta, gwiazdy wielkiego formatu na owe czasy a mianowicie Marc’a Van Linden’a czyli Frank-Michael Helmedach. Zwykły support za konsolą przerodził się w coś więcej. Tak narodziła się dobra przyjaźń a także partnerstwo a ich wypadkową stały się wspaniałe produkcje. Swoje pierwsze kroi produkcyjne Jacek zaczynał w prywatnym studio Marc’a van Lidena, a w późniejszym czasie już stworzył swoje własne, gdzie znajdował się dobry komputer, Cubase, oraz Keyborard Yamaha.
Pierwszy numer powstały w tej kolaboracji to oczywiście „Orgasm” przez naprawdę wielkie „O”. Wydany wraz z „The Flight” na winylu 8 listopada 2004 roku przez label „PULSIVE”. Powstał przy dość zaawansowanej współpracy Dj’a Matysa, Marca Van Lindena oraz D-Gor’a – Re-Animator. Swoje palce maczał tam również Stephan Bentrup.

Kolejna produkcja jaka doczekała się świata dziennego było oczywiście „Am2Pm”. Po orgazmie najbardziej rozpoznawalny utwór. Wydany podobnie w roku 2004 wraz z utworem „Sunrise” wydane przez „Midway Records oraz Alphabetcity”.
Wiedza Marc’a, znakomity słuch wiele pomogły w rozwoju artysty, a także w ukazywaniu się finalnych wersji utworów, których jakość docenił nawet Sam Paul Van Dyk. Uzyskane sukcesy pozwoliły Matysowi wybić się ponad szary polski horyzont. Pojawił się na wielu imprezach zagranicznych Europie a także Azji. Potem jakby nastała długa pustka i wtedy dzięki współpracy z Krzysztofem Chochłowem – Dj KC ujrzał światło dzienne ich remix Mass Noise – Dj’a Seb’a B opublikowany w 2006 przez wytwórnie „Midway Records”.